Лауреати Нобелівської премії


Нобелівський комітет при Шведській академії офіційно оголосив ім'я лауреата Нобелівської премії-2017 з літератури. Ним став британський письменник японського походження Казуо Ісігуро.
Ісігуро отримав премію як письменник, «який в романах великої емоційної сили розкрив прірву під нашим ілюзорним почуттям зв'язку зі світом».

Казуо Ісігуро народився 8 листопада 1959 року в Японії, однак вже у 1960 році його батьки переїхали до Великобританії.
Літературна кар'єра почалась у 1981 році. Роман Ісігуро «Залишок дня» (The Remains of the Day), виданий у 1989 році, отримав Букерівську премію, був екранізований (головну роль дворецького Джеймса Стівенса зіграв Ентоні Хопкінс) у 1993 році та мав 8 номінацій на кінопремію «Оскар».
Роман «Не відпускай мене» журнал Time включив до списку 100 найкращих англомовних романів з 1923 до 2005 року. У 2008 році Time заніс Ісігуро до списку 50 найкращих письменників Великобританії з 1945 року.




Уродженка України Світлана Алексієвич отримала Нобелівську премію з літератури Шведська академія визначила цьогорічного лауреата Нобелівської премії з літератури.

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на сайт Нобелівської премії. Секретар Шведської академії Сара Даніус у будівлі Біржі в Стокгольмі оголосила, що лауреатом Нобелівської премії з літератури 2015 стала білоруська письменниця українського походження Світлана Алєксієвич. За свої твори, присвячені "homo soveticus", людям з радянською свідомістю, білоруська письменниця тричі потрапляла в списки букмекерів. Алєксієвич називають "блискавичним майстром художньо-документальної прози". Серед найвідоміших творів авторки – "У війни не жіноче обличчя", "Цинкові хлопчики", "Зачаровані смертю", "Останні свідки", "Чорнобильська молитва". Торік Алєксієвич з успіхом випустила заключну книгу циклу "Голоси Утопії" під назвою "Час секонд-хенд". "Час секонд-хенд" – це мій діагноз нам, діагноз тому, що ми зробили за 20 років, нашому злочинному романтизмові та, як зараз вважаю, нашій мовчанці, нашій теперішній німоті й мовчанню еліти. Ми поступилися владою бандитам. Я навіть не знаю, як назвати. Це вже навіть не політики, а такий орден тих, хто має доступ до російського пирога. Ось вони його розділили, і це такий своєрідний орден", - зазначає сама авторка. Зараз письменниця працює над своєю новою книгою "про просте людське кохання". Вимоги до творів, представлених на Нобелівську премію, були дещо послаблені останнім часом. І тепер можуть розглядатися не тільки твори, написані за останній рік, а й більш ранні роботи того ж автора, якщо "їх значущість не була оцінена до недавнього часу". Шведська академія у своєму виборі пов'язана не тільки загальними рамками статуту Нобелівського фонду (робота, представлена на премію, повинна принести максимальні блага всьому людству), а й окремим зауваженням Нобеля про те, що літературний твір має надавати це благо в "ідеалістичному напрямку". Опубліковано Надія Косенок о лютого 01, 2016 Немає коментарів:













Немає коментарів:

Дописати коментар